Як правильно використовувати ефірні олії
Ефірні олії – концентрована рідина, отримана з частин рослин: квіток, листя, стебел, кори і деревини. Молекули олій захищають рослини від шкідливих мікроорганізмів, підтримують життєвий тонус, допомагають відновлювати пошкоджені ділянки, і навіть відлякувати тварин. Саме ефірні олії дарують всім рослинам їх чудовий аромат! Використовуються ефірні олії в ароматерапії, косметології, в інших виробництвах.
За ступенем інтенсивності і стійкості всі ефірні олії можна розділити на: мало-летучі, середньо-летучі, сильно-летучі.
Вплив олій на людину доведено з наукової точки зору. Вони впливають на фізіологічний та емоційний стан. Вплив безпосередньо залежить від підібраної для ароматерапії ефірної олії та способу її застосування.
ОСНОВНІ ПРАВИЛА ВИКОРИСТАННЯ ЕФІРНИХ ОЛІЙ
Перш ніж почати використовувати ефірні олії в будь-яких цілях, рекомендується ознайомитися з деякими правилами.
1. Ефірні олії в чистому вигляді викликають сильне роздратування шкіри, тому ніколи не застосовуються окремо, якщо використовуються в косметологічних цілях. Самий вірний спосіб використання ефірної олії – додавання її в базову олію (персикову, кокосову, жожоба і т.д.), а також в крем, але тільки при врахуванні того, що є впевненість, що він повністю з натуральних складових!
Ні в якому разі не можна додавати ефірну олію в незнайомі косметичні засоби, адже олії проникають в найглибші шари шкіри, а відповідно, можуть потягнути за собою всі хімічні речовини.
2. Якщо ви застосовуєте ефірну олію вперше, обов’язково слід упевнитися в тому, що немає алергічної реакції.
Така проба проводититься два дні. Нанесіть пару крапель олії на зап’ястя, стежте за реакцією шкіри. Повторіть на наступний день.
3. Важливий момент! Ефірні олії не розчиняються у воді. При додаванні її в чистому вигляді, вона залишається плавати плівкою на поверхні. Це може призвести до опіків шкіри. Тому, перш ніж, додати у ванну олію, розчиніть її в емульгаторі.
Чудово підійдуть: мед, вершки, сметана, молоко, кефір або рідке мило. В обрану основу додайте не більше 7 крапель ефірного олії, переміщайте і вилийте у ванну.
4. Аромо-лампа – єдиний спосіб застосування, в якому можна використовувати ефірну олію в чистому вигляді.
У чашу наливається гаряча вода, потім додається приблизно 5 крапель ефірної олії . Основне правило – вода в лампі не повинна закипати.
Використання олій в лампі благотворно впливає на емоційний стан людини. При вірному підборі аромату, можна побороти депресію, поліпшити настрій, налаштуватися на творчий лад і багато іншого.
5. При будь-якому способі використання ефірних олій (особливого однієї і тієї ж!), Необхідно робити перерву, для того, щоб не викликати звикання, а також не розвинути алергію.
Ідеальна схема застосування: три тижні використання, потім тиждень відпочинку.
6. Завжди починайте використовувати аромаолії з мінімального дозування, поступово збільшуючи по мірі необхідності. Ніколи не перевищуйте зазначеного в інструкції дозування!
Якщо ви додаєте ефірну олію у ванну, сауну, лазню вперше, бажано не проводити процедуру більше п’яти хвилин. Що стосовно арома-лампи: максимальний час першого використання – 20 хвилин.
Обов’язково звертайте увагу на своє самопочуття і відчуття. Якщо процедури ароматерапії пройшли успішно, можна поступово збільшувати час.
7. Ефірні олії можуть служити прекрасним засобом для ароматизації приміщення.
Використовувати аромати можна в будь-який час доби. Однак, слід звернути увагу, що якщо ви вибрали тонізуючий аромат, відмовтеся від його застосування у вечірній час доби, і, навпаки, коли потрібно бути зосередженим, відмовтеся від розслаблюючих олій.
Для поширення аромату в приміщенні можна використовувати невеликий шматочок вати. Нанесіть на нього пару – трійку крапель олії, розташуйте неподалік від себе. У зимовий період, коли працює опалення, прекрасним варіантом буде, капнути пару крапель на гарячу батарею, аромат миттєво наповнить кімнату.
8. З великою обережністю використовуйте ефірні олії при вагітності та епілепсії! Перед застосуванням, обов’язково обговоріть деталі з фахівцем, а краще відмовтеся від ароматерапії.
9. У дні сеансів ароматерапії вживайте якомога більше рідини. Випивайте не менше 2х літрів чистої води на день.
10. Відмовтеся від використання ефірних олій, якщо проходите курс лікування гомеопатичними препаратами. Подібне лікування і ароматерапія пригнічують один одного.
11. Якщо вирішите спробувати олії в якості добавки до їжі, пам’ятайте, що їх не можна використовувати натщесерце! Винятком є випадок, коли проводиться лікування на основі певних ефірних олій, яке має на увазі їх прийом всередину натщесерце.
12. При використанні олії в косметичних цілях, не можна додавати її в банку з кремом. Суміш завжди повинна бути свіжою, тому додавайте олію безпосередньо перед нанесенням, готуйте суміш в окремій ємкості. До того ж не буде зайвим перевірити, чи вам підходить конкретна олія, інакше крем доведеться викинути!
13. Володарям дуже світлої і чутливої шкіри, слід бути вкрай обережними. Навіть якщо ви не виявили алергії при проведенні тесту, який робити необхідно, знизьте початкове дозування в 2 рази.
14. Майте на увазі, що всі цитрусові ефірні олії володіють високим ступенем фототоксичності. Їх не можна застосовувати за 2 години до виходу на відкрите сонце і використовувати для засмаги, тому що можна отримати сильні опіки і посприяти пігментації шкіри.
15. Застосування ефірних олій всередину проводиться тільки з метою профілактики та лікування деяких захворювань. Найкраще підійдуть: цитрусові олії, прянощі, олія м’яти і меліси, розмарин, герань і ромашка.
Майте на увазі, що застосовувати олію треба під ретельним контролем фахівця, і тільки в попередньо розведеній основі. Наприклад, можна зміщати необхідну кількість ефірної олії з медом або молоком, обов’язково запити великою кількістю чистої води.
СПОСОБИ ЗАСТОСУВАННЯ ЕФІРНИХ ОЛІЙ
ІНГАЛЯЦІЇ. Завдяки інгаляціям на основі ефірних олій, можна позбутися багатьох захворювань органів дихання. При інгаляції олію наносять на рефлексогенні точки носа, масажуючи їх. Регулярне застосування аромаолій допомагає усунути застійні і запальні реакції.
АРОМАКУРИЛЬНИЦІ. Їх же ще називають аромалампами. У чашу наливається трохи гарячої води, потім додають близько п’яти крапель олії. Всередину лампи встановлюється запалена свічка, від полум’я якої, вода з олією повільно нагрівається і аромат повільно поширюється по кімнаті.
Подібні сеанси ароматерапії проводять при закритих дверях і вікнах.
ВАННИ. Як відомо, натуральні ефірні олії мають властивість проникати в найглибші шари шкіри, надаючи сильний вплив на всі органи. Слід дуже уважно ставитися до якості використовуваних олій! Купуйте тільки повністю натуральну продукцію, щоб не завдати шкоди своєму організму.
Перед прийомом водних процедур, необхідно розчинити не більше 7 крапель ефірної олії в будь-якому емульгаторі (мед, молоко, вершки, рідке мило, піна для ванни і т.д.), добре перемішати і вилити у воду, температура якої може бути гарячою, теплою або прохолодною. Час прийняття ванни повинен тривати не більше півгодини, а для перших процедур, досить і 5 – 10 хвилин. Зверніть увагу на те, що збільшувати час треба поступово.
Також можна робити окремі ванночки для рук або ніг. В останньому варіанті кількість олії треба скоротити до 3 крапель.
КОМПРЕСИ. Враховуючи той факт, що активні речовини ефірних олій проникають в глибокі шари шкіри, дуже ефективним протизапальним і знеболюючим засобом є компреси з олією.
Для їх приготування використовуйте теплу воду з декількома краплями ефірної олії . Візьміть бавовняну тканину, змочіть у воді з олією, трохи відіжміть, покладіть тканину на область органу, над яким проводиться лікування. Час процедури від 5 хвилин до півгодини.
РОЗТИРАННЯ. Метод розтирання чудово підійде для зниження м’язового болю і сполучної тканини.
Для розтирання знадобитися хороша масажна олія. До неї додається невелика кількість ефірної олії. Отримана суміш втирається активними рухами в хворі місця. Процедура повторюється щодня до повного затихання хворобливих відчуттів.
МАСАЖ. При масажі, так само як і при розтиранні, речовини ефірних олій проникають глибоко в шкіру і дають шикарний результат для оздоровлення всього організму. Під час сеансів масажу, відбувається інгаляція органів дихання, очищення печінки і кишківника, заспокоєння нервової системи.
Для масажу можна використовувати рослинну або оливкову олію (10 г). До неї додається необхідна кількість крапель ефірної олії. Суміш добре змішується, після чого проводиться масаж за індивідуально підібраною методикою.
Найголовніший момент при використанні ефірних олій для оздоровчих цілей – суровий контроль фахівця і дотримання рекомендованого дозування. В іншому випадку, арома-олії можуть надати протилежний ефект на організм. Передозування ними дуже небезпечно для здоров’я!