Blog

Лікування герпесу за допомогою олій (рецепти і способи)

by in Блог 15.01.2016

Осінь – чудова пора року! Пора жовтого листя, красивого листопаду, і романтичних прогулянок в осінньому парку. Це пора, коли сховавшись в теплій квартирі від холодного дощику, що крапає, можна приємно провести час за читанням цікавої книжки або переглядом улюбленого фільму, сховавшись під м’яким пледом і попиваючи імбирний чай з медом. Це – пора вітамінного достатку. Стиглі бурштинові груші, наливні яблука, овочі, фрукти, горіхи …

Що й казати, благодатна пора. Але саме восени нам слід особливо уважно поставитися до свого здоров’я. Восени, коли наш організм ще не адаптувався до холоду, необхідно зробити акцент на профілактику простудних захворювань і зміцнення імунітету. Адже саме ці фактори впливають на розвиток такого захворювання, як ГЕРПЕС, про лікування і профілактики якого мені хотілося б сьогодні поговорити з вами. Є кілька різновидів цього захворювання. Сьогодні звернемо нашу увагу на одну з них. Це, так званий, «губний герпес» або, як його називають у народі, «лихоманка на губах». Особливої небезпеки для здоров’я це захворювання не представляє, але, днів на 10-12, «нагороджує» нас неприємними больовими відчуттями, прикрим косметичним дефектом у вигляді виразки на губах, що заважає в особистому житті, на роботі і створює нам певний психологічний дискомфорт.

Так що ж таке герпес?

Це вірусне захворювання. Збудником є вірус герпесу. Цей вірус дуже поширений. Деяка частина людей заражається вірусом ще в утробі матері. Решта – під час контакту з хворою людиною або носієм (через зіткнення, поцілунок, спільний посуд, засоби особистої гігієни, рідше – повітряно-крапельним шляхом). За даними ВОЗ, понад 90% населення світу є його носіями. Але хвилюватися з цього приводу особливо не варто. Так як у носія вірус знаходиться в неактивній формі і не дає про себе знати, не доставляючи ніякого дискомфорту людині протягом усього її життя. І тільки у 17-20% людей вірус герпесу іноді «прокидається» і починає активно розмножуватися, супроводжуючись появою висипань на обличчі та інших частинах тіла.

Герпес

Фактори які викликають загострення захворювання

До найбільш частих факторів, що викликають загострення (рецедив) можна віднести наступні:

• переохолодження,
• застуда і спровоковані нею вірусні або бактеріальні інфекції,
• фізична перевтома,
• регулярне недосипання,
• психологічний стрес,
• механічна травма (подряпина або забій губ),
• термічний вплив (наприклад, контакт губ з дуже гарячою чашкою)
• «жорсткі» дієти і, як наслідок, гіповітаміноз і виснаження,
• загальне зниження імунітету організму.

До профілактики та лікування симптомів цього захворювання слід підходити комплексно і у важких випадках необхідно звернутися до лікаря. Ми розглянемо варіанти лікування шкірних проявів герпесу доступними нам народними способами і, по можливості, натуральними (не хімічного походження) засобами.

Чотири стадії прояви герпесу на губах

І, залежно від цього, різні варіанти лікування на кожній із стадій.

Перша стадія. Назвемо цю стадію «дзвіночок». Триває вона від кількох годин до одного-двох днів. Ніяких зовнішніх проявів захворювання ще немає. В області майбутньої локалізації висипань (краю або внутрішня поверхня губ, куточки рота, підборіддя) з’являється легкий свербіж, відчуття поколювання, пощипування, відчуття локального підвищення температури.

Друга стадія. У місці ураження з’являються ознаки запалення – біль, відчуття локального підвищення температури, свербіж, почервоніння, припухлість. Закінчується ця стадія появою на місці «дзвіночка» шкірних висипань у вигляді згрупованих маленьких бульбашок, наповнених прозорою рідиною.

Третя стадія. Стадія утворення виразки. Бульбашки лопаються, і на їх місці утворюється болюча виразка. Вона то підсихає, то знову кровоточить або виділяє сукровицю. Це одна з найнебезпечніших стадій, коли хворий, що не дотримується особистої гігієни, може легко заразити оточуючих його людей.

Четверта стадія. Стадія утворення скоринки. Язвочка поступово підсихає і над нею утворюється скориночка. Відбувається це на 9-12 день від початку появи «дзвіночка».

Загальні рекомендації лікування герпесу

Ні в якому разі не проколювати бульбашки, не чіпати виразки і не здирати скоринки. Не намагайтеся маскувати ранки косметичними засобами. Це може призвести до розвитку додаткового запалення і нагноєння. Необхідно суворо дотримуватися правил особистої гігієни. На час захворювання необхідно мати індивідуальний посуд і ретельно мити його після кожного використання. Обмежте близькі контакти з оточуючими людьми. На жаль, на деякий час, вам слід відмовитися від поцілунків. Щоб не викликати додаткового роздратування виразок, не вживайте солону і гостру їжу. Не переохолоджуватися і, навпаки, не піддавайте виразки тривалому впливу ультрафіолетових променів (користуйтеся гігієнічною помадою, що містить сонцезахисні компоненти або натуральними оліями, що володіють сонцезахисним ефектом).

Тепер зупинимося на особливостях лікування кожної з стадій захворювання.

Лікування герпесу при першій стадії

Це дуже важлива стадія. І якщо почати лікування відразу ж, то можна буде позбавити себе від подальших шкірних проявів захворювання.

Для прихильників медикаментозного лікування – застосування, під контролем лікаря, противірусних препаратів (пенцикловир, герпевір, новірін, зовіракс, ацикловір та ін.).

Для противників застосування хімічних препаратів, ми рекомендуємо використовувати для лікування шкірних проявів герпесу натуральні олії.

Варіант 1.

Необхідні інгредієнти:

• ефірна олія імбиру;
• гаряча вода (Не окріп);
• ватні диски.

Спосіб застосування:

В одну третину склянки гарячої води додати 3 – 4 краплі ефірної олії імбиру і ретельно розмішайте суміш. Змочити ватний диск цією сумішшю і прикласти до передбачуваного місця появи висипання. Тримати до тих пір, поки диск не почне остигати. Взяти новий диск, змочити суспензією олії з водою і повторити процедуру. Тривалість проведення процедури – 30 хвилин. Частота – три рази на добу.

Лікування герпесу при другій стадії

Варіант 2.

Він підходить як для лікування першої стадії «дзвіночка», так і для ефективного лікування другої стадії.

Необхідні інгредієнти:

• ефірна олія імбиру;
• ватні палички;
• апарат для дарсонвалізації обличчя (не обов’язково, але його застосування в комбінації з ефірною олією дуже ефективно !!!).

Спосіб застосування:

Змочити ватну паличку нерозбавленою ефірною олією імбиру. Рясно змазати місце запалення олією, після чого провести процедуру дарсонвалізації ураженої ділянки протягом 1-2 хвилин. Повторювати процедуру слід 2-3 рази на день. Цей метод дозволить вам позбавитися від шкірних проявів захворювання в найкоротші терміни!

Варіант 3.

Необхідні інгредієнти:

• ефірна олію чайного дерева;
• ватні палички.

Спосіб застосування:

Змочити ватяну паличку нерозбавленою ефірною олією чайного дерева і рясно змастити уражене місце. Проводити процедуру 4-5 разів на день. Особливо після їжі, після прийняття душу або ванни і обов’язково, перед сном, на ніч.

Лікування при третій стадії

Варіант 4.

Необхідні інгредієнти:

• органічна олія баобабу;
• ватні палички;

Спосіб застосування:

Змочити ватяну паличку органічною олією  баобабу і рясно обережно, намагаючись не викликати кровотечі, промокальними рухами змастити ранки. Проводити процедуру 4-5 разів на день. Особливо після їжі, після прийняття душу або ванни і обов’язково, перед сном, на ніч.

Варіант 5.

Необхідні інгредієнти:

• висушені квіти лікарської ромашки;
• 10% – ний настій прополісу на спирту;
• окріп;
• ватні диски.

Спосіб застосування:

Одну столову ложку квіток ромашки залити склянкою окропу і дати настоятися 30 хвилин. Процідити настій ромашки через марлю або дрібне сито, додати в настій 1 столову ложку настою прополісу на спирту. Рясно змочити ватний диск отриманою сумішшю і прикласти до виразки. Тримати до тих пір, поки диск не почне остигати. Взяти новий диск і повторити процедуру. Тривалість проведення процедури – 30 хвилин. Частота – 3-4 рази на добу. Після проведення процедури було б особливо ефективно зволожити губи олією баобабу або гігієнічною помадою.

Лікування при четвертої стадії

Утворюється корочка і під нею язвочка починає гноїтися. На цій стадії важливо дбайливо ставитися до  скоринки (вона захищає ранку від інфекції, дає можливість загоєння виразки). Ні в якому разі навмисно не здирайте цю корочку. Під час миття, гоління, прийняття ванн, плавання, намагайтеся не дати скоринці розксиснути і відпасти. В іншому випадку, процес загоєння затягнеться на кілька днів і загрожує ускладненнями.

Крім перерахованих вище рекомендацій, ніяких особливих варіантів (лікування для 1, 2 і 3-й стадії) лікування на цій стадії немає. Необхідно використовувати препарати або натуральні засоби, які пом’якшують уражену шкіру і сприяють загоєнню ранки (органічна олія баобаба; ялицева олія; крем з календулою або ромашкою).

Друзі, не дивлячись на  широке поширення, боятися цього захворювання не варто. Дотримуйтеся особистої гігієни, ведіть здоровий спосіб життя, підвищуйте імунітет. Цим ви убезпечите себе від зараження, або від рецидиву захворювання. А вже якщо і трапиться прикра випадковість і ви відчуєте «дзвіночок» від герпесу, пам’ятайте, що ми з вами володіємо цілим арсеналом високоефективних лікарських засобів як хімічного, так і натурального, рослинного походження, щоб не дати цій «болячці» зіпсувати нам настрій.

Ігор Омельченко (менеджер по турботі про клієнтів Мастер Ойл, Київ), Ольга Мартакова (косметолог, Бердянськ)
Спеціально для https://masteroil.com.ua/
Використання інформації можливе з посиланням на https://masteroil.com.ua/

Похожие статьи
Фильтр
Post Page
Sort by

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *