Олії від розтяжок
Якщо ваша шкіра розтягується вже довгий час, то вона втрачає велику частину своєї еластичності. Колагенові волокна розриваються, утворюються червоні і фіолетові лінії, які з часом стають сріблястими і білими смужками.
Безсумнівно, в утворенні розтяжок відіграє велику роль генетика. Безліч людей мають той тип шкіри, який сильно сприйнятливий до утворення розтяжок.
Часто розтяжки з’являються в результаті різкого розтягування шкіри. Наприклад, при швидкому зростанні, під впливом змін гормонального фону, при дуже швидкому нарощуванні маси м’язів, при вагітності. Різке ожиріння або втрата ваги теж тягне за собою появу розтяжок.
Як у будь-якій галузі профілактика краще, ніж лікування. Тому тілом потрібно займатися регулярно. Постійно живити, зволожувати і підтримувати здоровою власну шкіру. І тоді Вам не доведеться думати про розтяжки взагалі.
Якщо все-таки розтяжки з’являються, лікувати їх краще з самого початку. Як тільки вони стають сріблястими або білими, лікування їх стає складним, іноді навіть неможливим.
Якщо Ви бажаєте використовувати тільки природні засоби для профілактики і лікування, кращий Ваш помічник – ефірні і натуральні жирні олії. Проникаючи вглиб шкіри, вони допомагають зняти набряклість, покращують кровообіг, знімають напругу і підвищують м’язовий тонус.
Ще одним плюсом олій є їх абсолютна натуральність і велика різноманітність. Рослин, з яких отримують жирні та ефірні олії, багато. Властивості всіх цих олій різні, крім цього, можна застосовувати суміші різних олій. За рахунок цього кожен може вибрати відповідну саме йому олію від розтяжок.
ВИДИ ОЛІЙ
1) Жирні (базові) олії
Жирні олії, що додають з’єднувальним тканинам тіла необхідну пружність і еластичність. Це уповільнює утворення внутрішніх розривів у шкірі – розтяжок. Крім цього, жирні олії містять в собі особливо важливі для шкіри вітаміни: A і E, які значно підвищують її еластичність. Ці олії чудово пахнуть, чинять помітний заспокійливий вплив.
2) Ефірні олії (ефіри)
Жирні олії дуже часто використовують у поєднанні з оліями ефірними. У цьому випадку жирні олії є основою суміші. Тому їх зазвичай називають «базовими» або «транспортними»оліями . Ефірні олії здатні зменшити набряки, поліпшити кровообіг підвищити м’язовий тонус, еластичність і пружність шкіри. Тобто вони – ефективні помічники в боротьбі з розтяжками. Ще один значний ефект від ароматерапії – зняття стресу і втоми, релаксація, що важливо для будь-якої сучасної жінки.
Жирні олії
Перелік жирних олій, що застосовуються від розтяжок.
Олія какао. Її корисно застосовувати від целюліту і при помітних розтяжках на грудях, животі, стегнах, для підтягування шкіри. Крім того, какао-олія добре допомагає при боротьбі із зайвою вагою, служить хорошим захистом від обвітрювання. Після застосування олії на шкірі не залишається жирних плям. У олії какао є активні компоненти, які добре зволожують шкіру, відновлюють гідроліпідний баланс.
Мигдальна олія. За рахунок того, що це олія здатна стимулювати додаткове виробництво колагену в шкірі, її рекомендують використовувати як ефективний засіб боротьби з розтяжками. Мигдальну олію слід використовувати як у якості базової, так і в якості самостійного засобу при масажі. Ефективна для знищення стрий. Щодня після прийому душу втирайте олію в потрібні місця.
Олія аргани. Залізне дерево, арганове дерево, як його ще називають, росте тільки в Марокко, а арганову олію вважають однією з найдорожчих і рідкісних рослинних олій у всьому світі. Це дуже ефективний засіб для захисту шкіри від передчасного старіння, зневоднення, роздратування.
Кокосова олія – найкраща за змістом насичених жирних кислот, у зв’язку з чим косметологи, насамперед, рекомендують її в боротьбі з розтяжками – як застарілими, так і свіжими. Але щоб її застосування виробляло потрібний ефект, слід використовувати тільки олію холодного віджиму. При такому способі отримання кокосовогї олії гарантується збереження всіх корисних речовин.
Олія жожоба – це природний продукт, який витягується з насіння однойменної рослини. Ефективність олії жожоба полягає в тому, що її хімічний склад дуже близький клітинному складу шкіри людини. Крім того, олія жожоба є багатим джерелом природного воску. Завдяки своїм значним регенеруючим властивостям, ця олія рекомендується косметологами для профілактики та зменшення розтяжок.
ЕФІРНІ ОЛІЇ
Список ефективних ефірних олій від розтяжок. Зверніть свою увагу, в абсолютно чистому вигляді ефірні олії застосовувати не рекомендується. Як правило, їх додають у жирні олії-основи, таким чином вони значно посилюють їх властивості.
Ефірна олія герані – ідеально застосовується для сухої, пошкодженої шкіри, добре допомагає в боротьбі з целюлітом.
Ефірна олія жасмину – добре підвищує еластичність шкіри і значно зменшує рубці. Чудово підходить для зневодненої, чутливої шкіри. Усуває сліди розтяжок, шрамів і стресові плями.
Ефірна олія лаванди омолоджує і тонізує шкіру. Застосовується при різних шкірних хворобах. Сприяє швидкому загоєнню саден, порізів, опіків, розгладжує і пом’якшує і шкірний покрив.
Ефірна олія танжерина і апельсина значно покращує кровообіг та істотно зменшує затримку рідини.
Ефірна олія неролі сприяє регенерації клітин, допомагає при запаленнях і розривах капілярів, робить шкіру шовковистою.
Олія пачулі – регенератор тканин, сприяє більш швидкому зникненню рубців. Відмінний засіб для профілактики появи розтяжок.
Ефірна олія троянди – протизапальна, зволожуючий засіб. Розгладжує і омолоджує шкіру, допомагає в боротьбі з розтяжками.
Ефірна олія розмарину покращує кровообіг, ідеально підходить для жирної шкіри, стимулює оновлення клітин.
Ефірна олія сандалу допомагає зупинити утворення рубців. Застосовується при запаленій шкірі для зменшення в’ялості і розгладження зморшок.
РЕЦЕПТИ ОЛІЇ ВІД РОЗТЯЖОК
Для виготовлення суміші від розтяжок для масажу до базової олії додається всього 1-3 краплі вибраного ефірної олії (на 1 столову ложку будь-якої жирної олії). Приготовану суміш слід щодня наносити на шкіру проблемної зони.
1) Головний спосіб застосування жирних олій в чистому вигляді
Будь-яка жирна (базова)олія ви можете наносити в чистому вигляді, не змішуючи з ефірами або іншими компонентами. Кожна з натуральних жирних олій насичена безліччю вітамінів, мікроелементів і корисних кислот. Використання жирної олії в чистому вигляді значно поліпшить стан Вашої шкіри, наситить її корисними речовинами, зробить більш здоровою і красивою. Нанесіть жирну олію (будь-яку з перерахованих вище) на чисту суху або вологу (після душу) шкіру. Почекавши до 10 хвилин, зайву олію видаліть серветкою.
2) Рецепти з мигдальною олією
На 1 ч.л. олії мигдалю взяти 5 крапель олії лаванди. Втирати масажними рухами в необхідні зони щодня.
На 1 ч.л. олії мигдалю взяти суміш олій пачулі (5 крапель) і апельсину (танжерину). Втирати масажними рухами в потрібні зони щодня.
На 1 ч.л. олії мигдалю 8 крапель олії м’яти або розмарину. Застосовувати для щоденного втирання.
На 50 мл олії мигдалю – по 2 краплі олій неролі, пачулі (або лаванди), танжерину (або апельсину, мандарину). Втирати щодня в необхідні зони.
3) Рецепти з олією какао
Олія какао від стрий в чистому вигляді
Олію какао від розтяжок можна застосовувати як твердий крем. Вона розтане від температури тіла. Після її використання на тілі не залишається жирних слідів, а лише приємний запах. Після застосування цієї олії шкіра стає сяючою, м’якою та еластичною. Як крем від розтяжок олію какао слід використовувати щодня.
Обгортання від стрий з Олією какао
Олія какао – 2 ложки
Мед – 1 ложка
Розтопити на водяній бані Олію какао до повного її розчинення (температура не більше 40-45 ° С), дати охолонути і додати мед, перемішати. Нанести на проблемні зони, обернути харчовою плівкою і закутатися махровим халатом або ковдрою на 20-30 хвилин. Після – змити теплою водою. Шкіра після такої процедури буде сяючою і зволоженою.
Проводити обгортання слід 2 рази на тиждень. Вони допомагають впоратися як з розтяжками, так і з целюлітом.
Для позбавлення від розтяжок також допомагають ванни з олією какао (10-15 грам оліїї розбавити в теплому молоці або меді і додати у ванну при температурі 35 – 40 С). Приймати ванну потрібно 15-20 хвилин.
4) Рецепти з кокосовою олією
При догляді за тілом слід використовувати кокосову олію в сумішах з іншими оліями і натуральними скрабами.
Олія для тіла на основі кокосової олії:
Олія какао – 5%
Кокосова олія – 30%
Оливкова олія – 65%
Для того щоб приготувати цю олію, слід розтопити на водяній бані кокосову олію, олію какао, потім додати в цю суміш оливкову олію. Також можна додати у вже охолоджену суміш ефірну олію лимону і апельсину.
Скраб для тіла з кокосовою олією :
Кокосова олія + мелена натуральна кава.
Змішати кокосову олію з сухою меленою кавою. Розвести до консистенції сметани, нанести на розігріте чисте вологе тіло і обробити його по масажних лініях. Приділяйте велику увагу проблемним зонам (розтяжки, целюліт). Змити залишки скрабу і нанести крем або суміш з олії для тіла, будь-яку з описаних в цій статті.
Результат цих процедур буде видно відразу, а при постійному застосуванні він буде дуже помітний.
Також можна приготувати таку суміш: до ложки кокосової олії слід додати п’ять крапель ефірної олії розмарину. Кокосову олію необхідно розтопити на водяній бані і перемішати з олією розмарину. Суміш нанести на проблемні ділянки, втираючи до повного вбирання.
5) Рецепти з олією аргани
Масаж для профілактики стрий з аргановою олією: до однієї ложки олії аргани додати 5-7 крапель ефірної олії мандарину (або неролі), нанести на необхідні ділянки тіла і масажувати до повного вбирання.
Цій меті також сприяє масаж стегон і живота композицією, що складається з 3 крапель лимонного, 50 мл олії аргани і 3 крапель мандаринової олій.
6) Рецепти з олією жожоба
Рецепти олії жожоба для тіла:
2 краплі олії лаванди,
4 стіл. ложки олії жожоба,
2 краплі олії апельсину,
2 краплі олії герані,
Рецепти олії жожоба від розтяжок на грудях:
2 краплі ефірної олії герані,
1 столова ложка жирної олії жожоба,
1 крапля ефірної олії апельсину або танжерину,
Суміш олії жожоба від розтяжок для масажу.
Рецепти олії жожоба для масажу:
Змішайте: 10 крапель олії жасмину, 20 крапель олії лаванди, 100 мл натурального олії жожоба, 10 крапель лимонного, 10 крапель апельсинової олії, 10 крапель олії розмарину. Приберіть на 24 години в темне місце в закритому флаконі. Застосовуйте під час масажу або ж для нанесення на проблемні ділянки тіла.
7) Тонізуюча олія від розтяжок (краще використовувати вранці)
30 мл жирної олії,
1 крапля ефірної олії апельсину або танжерину,
2 краплі ефірної олії пачулі або неролі,
2 краплі ефірної олії лаванди.
8) Розслаблююча олія від розтяжок (відмінно підходить для використання перед сном)
15 мл жирної олії авокадо,
30 мл мигдалевої олії ,
4 краплі ефірної олії пачулі або неролі,
По 2 краплі ефірної олії лаванди і розмарину.
9) Олія для профілактики стрий
4 краплі якісної ефірної олії герані,
2 краплі якісної ефірної олії евкаліпту або м’яти,
2 краплі якісної ефірної олії лаванди,
30 мл якісної жирної олії
2 краплі якісної ефірної олії гвоздики.
10) Тонізуюча олія від стрий для ванни вранці
10 мл жирної олії зародків пшениці,
2 краплі якісної ефірної олії пачулі,
1 крапля якісної ефірної олії вербени (літсея або кубеба),
3 краплі якісної ефірної олії апельсину.
11) Розслаблююча олія від стрий для ванни ввечері
1 крапля якісної ефірної олії троянди,
2 краплі якісної ефірної олії евкаліпта або м’яти,
3 краплі якісної ефірної олії лаванди,
10 мл якісної жирної олії персикових кісточок.
12) Рецепти від свіжих розтяжок
Рецепт № 1:
Олія пачулі – 4 краплі,
Олія рожевого дерева – 2 краплі,
Олія лаванди – 5 крапель,
будь-яку олію-основу – 20 мл.
Рецепт № 2:
Будь-яку олію-основу 20 мл,
Олія лаванди – 2 краплі,
Олія герані – 3 краплі,
Олія розмарину – 3 краплі,
Олія лимону – 2 краплі.
Рецепт № 3:
Олія лаванди – 5 крапель,
Олія пачулі або неролі – 5 крапель,
Олія апельсину – 8 краплі,
Олія-основа персикових кісточок або мигдальна – 30 мл.
Рецепт № 4:
Олія мигдальна – 10 мл,
Олія неролі або пачулі – 4 краплі,
Олія розмарину, лаванди – по 2 краплі,
Олія-основа авокадо – 10 мл.
Рецепт № 5:
Якісне олію розмарину – 8 крапель;
будь якісну базову олію-основу 10 мл.
Рецепт № 6:
лаванда – 10 крапель;
будь якісну олію-основу – 10 мл.
13) Рецепти від застарілих стрий
Рецепт № 1:
Якісну олію троянди – 15 крапель,
Якісну олію авокадо – 5 мл,
Якісне мигдальну олію – 10 мл.
Рецепт № 2:
Якісна базова мигдальна олія – 10 мл,
розмарин – 5 крапель,
лаванда – 5 крапель,
рожеве дерево – 5 крапель,
олія какао – 5 мл.
Рецепт № 3:
олія какао – 20 мл,
пачулі або неролі -15 крапель,
лаванда – 15 крапель,
мигдальна олія – 30 мл,
апельсин – 15 крапель.
ПРИРОДНІ РЕЦЕПТИ
1) Молочко-лосьйон «Морквина»
Цей лосьйон використовується для профілактики стрий, а також допомагає приховати вже наявні або розтяжки у вагітних.
Складові:
– Вода,
– Морква 1шт,
– Олія мигдалю.
Спосіб приготування:
Добре помити, очистити і подрібнити на дрібній тертці моркву, додати прохолодної холодної кип’яченої води, так, щоб вона повністю покривала моркву, залишити на 15 хвилин.
Добре віджати масу, в отриманий сік додати мигдалевуо олію а, щоб вийшов лосьйон бажаної консистенції і жирності.
Застосування:
Розтирайте щовечора перед сном зони, на яких є розтяжки: живіт, груди, ноги інше.
Зберігайте добре закритим в холодильнику.
2) Виноградна маска
Виноград – один з кращих зволожувачів шкіри. Зовнішнє застосування винограду сприяє відновленню пересушеній шкіри, зволоженню, це чудовий косметичний засіб для поліпшення зовнішнього вигляду шкіри та її захисту.
Кашка з ягід винограду, нанесена на області розтяжок на 20-30 хвилин, є ефективним засобом для зменшення розтяжок і запобігання їх з’явлення.
Така виноградна маска – хороший засіб, що допомагає в корекції і профілактиці стрий.
ЩЕ КІЛЬКА КОРИСНИХ ПОРАД
1) Поєднуйте нанесення олій з масажем
Олію проти стрий найкраще наносити одночасно з проведенням масажу. Масаж покращує кровообіг, дозволяючи олії глибоко проникнути в шкіру. Найкраще проводити масаж після душу, коли тканини розм’якшені і прогріті.
2) Приймайте ванни з додаванням олій
Також не варто забувати додавати декілька крапель таких олій у ванну. Вони допомагають розслабитися і прибрати втому. Через розкриті пори активні корисні компоненти проникають глибоко в шкіру, покращують кровообіг і живлять клітини. Щоб олія рівномірно розчинилася у воді, в неї додають емульгатори. У цьому виді відмінно підійде морська сіль, мед, настої з трав. У ванну додається 1 крапля обраної ефірної олії на 10 літрів рідини для лікування стрий, 1 крапля на 20 літрів – для їх профілактики. Ванну слід приймати не більше 15 хв. 3 рази в неділю.
3) Робіть обгортання
У боротьбі з розтяжками використовують найрізноманітніші види обгортань: водоростеве, шоколадне обгортання, грязьове, глиняне. Можна спробувати олійні варіанти. На 40 мл базової олії (олія оливкова, какао, мигдальна) – 2 краплі лавандової олії і по 1 краплі пачулі і лимонної олії. Нанести готову суміш на всі зони, обернути їх харчовою плівкою і на 30 хвилин лягти під ковдру.
4) Створіть раціон, добре живить шкіру
Якщо ви включите в своє меню продукти, які корисні для здоров’я вашої шкіри, це поліпшить її еластичність і запобіжить утворенню стрий. Додайте у ваш раціон:
– Продукти харчування, багаті антиоксидантами, які живлять і захищають шкіру (багато шпинату, полуниці, чорниці та інших свіжих фруктів і овочів).
– Продукти з вітаміном Е, який захищає клітинні мембрани шкіри. Їжте горіхи, авокадо, насіння, а також брокколі і зелень.
– Продукти, що містять вітамін А, який добре відновлює шкірні тканини. Їжте моркву, манго, солодку картоплю, гарбуз і перець.
– Продукти, що містять кислоту омега 3, яка підтримає мембрани клітин і зробить вашу шкіру неймовірно блискучою. Їжте рибу, горіхи, риб’ячий жир, яйця і устриці.
5) Уникайте зневоднення
Вода зберігає клітини шкіри пружними, що робить її більш здоровою і здатною оговтатися від будь-якого стресу, викликаного розтяжками. Вживайте більше води, прищепивши собі такі звички:
– Пийте до 8 склянок води на добу.
– Пийте трав’яні чаї . Вони живлять організм вологою і містять багато корисних речовин.
– Їжте соковиті фрукти та овочі. Є овочі, в яких велика кількість води, а це ще один чудовий спосіб зволожити свій організм. Їжте салати з молодими огірками, свіжим солодким перцем і селерою. Їжте кавуни, полуницю, нектарини і інші соковиті фрукти.
Інформація підготовлена https://masteroil.com.ua/