Blog

Що таке рафінована і нерафінована олія

by in Блог 11.01.2016

Це найголовніша інформація для тих, хто вирішив користуватися натуральними оліями. Перше, що потрібно знати, які є два основні види олій. У чому між ними різниця. І яку олію краще обрати.

1. Види натуральних олій

Про користь рослинних натуральних олій та їх чарівний косметичний ефект знають усі. Але не всі знають, що та сама натуральна олія  може бути декількох видів.

По-перше, олії бувають базовими (їх ще називають жирними оліями), та ефірні (їх ще називають ефіри або екстракти олій).

Далі йтиметься про жирні базові олії, вони бувають двох видів.:

1)  Рафінована – яка пройшла кілька додаткових технологічних ступенів очищення.

2) Нерафінована – пройшла тільки первинну механічну фільтрацію. Її ще називають олією першого холодного віджиму або дівочою олією (Virgin)

Раф и нераф масла

2. Користь різних видів олій

Але чи впливає ступінь очищення натуральної олії на її корисність і на те, скільки корисних речовин та мікроелементів у ній залишається?

Як виявляється, практично немає. Користь олії визначається складом компонентів, які у ній містяться. Так ось, у процесі рафінування (додатковим етапам очищення та фільтрації), склад і кількість корисних вітамінів, жирів і кислот в ньому змінюється зовсім незначно. Тому обидва види олії корисні незалежно від ступеня очищення .

Звичайно в нерафінованій олії кількість корисних речовин буде трохи більшою. Але не у всіх випадках і не всім людям підходить нерафінована олія. Чому і в чому основні відмінності дивіться далі .

3. В чому відмінності олій

Так у чому відрізняються олії, якщо обидва види однаково корисні для їх застосування в косметичних та оздоровчих цілях?

По-перше – консистенція. Нерафіновані олії найчастіше більш насичені та жирні за своїм складом. Рафіновані олії мають більш м’який та легкий характер .

По-друге – запах. Завдяки додатковій фільтрації та очищенню, рафінована олія, як правило, не має запаху. Нерафінована – має природний запах, у кожної олії свій. Наприклад у нерафінованої коркосової олії яскравий аромат кокосу, у рафінованої – запах відсутній .

По-третє – колір. У рафінованих олій, як правило, відсутній колір, зазвичай вони мають прозорий жовтуватий відтінок. У нерафінованих олій часто є свій характерний колір. Наприклад у нерафінованої олії авокадо – зелений відтінок плоду авокадо, у рафінованої – прозорий жовтуватий відтінок .

По-четверте – термін зберігання. У рафінованих олій завдяки вищому ступеню очищення більший термін придатності. Нерафінована має найбільш наближений до першоджерела вигляд, тому термін його зберігання менший.

4. Яку олію обрати

Як було зазначено вище, нерафіновані олії більш насичені корисними речовинами, вітамінами та мікроелементами. Тому, в косметичних цілях зазвичай краще використовувати нерафіновану олію. Але не завжди і не всім вони підійдуть.

Розглянемо, у яких випадках краще використовувати рафіновані олії.

1) Для дітей віком до 2-х, 3-х років. Для ніжної шкіри дитини нерафіновані олії можуть бути більш насичені, може бути перенасичення. Рафіновані олії більш нейтральні і добре підійдуть для догляду за чутливою шкірою малюка .

2) Для вагітних і жінок, що годують. У період вагітності організм жінки більш сприйнятливий і потребує психологічного та фізичного спокою. Тому в цей період нерафіновані олії краще не використовувати. Для чутливого та сприйнятливого тіла жінки в цей період їх може бути забагато . Тому вагітним і тим, хто годує – рекомендується використання рафінованих олій.

3) Для чутливої, ніжної, тонкої шкіри. Якщо у Вас шкіра такого типу, Вам потрібно подивитися, чи буде нерафінованих олій для Вас забагато і як на них реагуватиме Ваша шкіра. У більшості таких випадків, рекомендується застосування рафінованих олій.

4) Сприйнятливість до запахів. Практично у всіх нерафінованих олій є аромат. У кожної олії свій. Якщо Ви чутливі до запахів, – Вам підійдуть рафіновані олії. Запаху вони не мають .

5) В деяких випадках, для масажних та косметичних сумішей. Можливо створюючи суміш із жирних базових та ефірних олій Ви захочете отримати певний аромат. В цьому випадку потрібно визначити, чи підійде аромат нерафінованої олії для загальної композиції аромату. Якщо ні, Ви можете використовувати рафіновану олію.

Матеріал підготовлений https://masteroil.com.ua/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *