Blog

Ефірні олії для обличчя

by in Блог 13.01.2016

Про корисний вплив ароматичних (ефірних) олій на організм людям відомо з давніх часів. Ці речовини допомагають активізувати енергію, знімають втому і розслаблюють. Крім цього, ефірні олії можуть надати допомогу людині в боротьбі з дратівливістю і депресією. Своє застосування олії знайшли в косметології і природній медицині.

Звичайні олії рослинного походження вважаються базовими, їх нерідко використовують як окремі засоби, що доглядають за волоссям та шкірою. Ефірні ж олії містять у своєму складі компоненти з високою концентрацією, тому самостійно не використовуються. Аромамасла застосовуються як добавки до інших доглядових засобім. Не рекомендується ефрні олії додавати до промислових кремів, які містять чимало синтетичних компонентів. Висока проникаюча здатність ефірних олій може привести до того, що штучні добавки готових кремів потраплять в клітини шкіри, що вкрай небажано. Тому кращим варіантом буде змішувати ефірні олії з натуральними рослинними оліями.

Правила застосування

Про що потрібно знати, перед тим як використовувати ароматичні олії – Ефірні олії не можна застосовувати в чистому вигляді (виняток: олії чайного дерева і лаванди) – їх використовують як активну добавку до базисних олій. – Суміші, що включають аромамасла, приготовані взапас, можна тримати в холодильнику не довше одного тижня. – Коли оліями користуються, доглядаючи за чутливою шкірою, то їх рекомендується застосовувати у вечірній час. – Необхідно переконатися в тому, що продукт якісний, а також протестувати його на алергенність. Важливо точно дотримуватися техніки безпеки і враховувати всі протипоказання. Наша шкіра служить показником здоров’я всього організму. Вугрі, запалення можуть говорити про ендокринні порушення та збої в обміні речовин. Коли шкіра знижує свої захисні функції, ефірні олії можуть допомогти організму в поліпшенні клітинного метаболізму. Крім того, ефірні олії позитивно впливають на синтез спеціального білка (інтерферону), відповідального за роботу імунітету, чинить загоювальну і надає протизапальну дію.

эфирные масла для лица

Рецепти масок та їх застосування

Маски для сухої шкіри.

Взяти для основи 10 мл олії пророщенного насіння або авокадо. Додати до них 2 краплі сандалу, 1 краплю апельсину, 1 краплю ромашки і 1 краплю рожевого дерева. Взяти 4 столові ложки лікувальноїгрязі і розвести її чаєм з ромашкою до отримання кашки, яку можна нанести на шкіру обличчя. Додати до отриманої суміші 1 чайну ложку олії паростків пшениці, 1 краплю апельсину і 3 краплі туберози. Нанести маску на обличчя і дочекатися її повного висихання. Після цього обережно змити її.

Маски для жирної шкіри.

Взяти для основи кашку з однієї столової ложки запарених вівсяних пластівців, додати до неї 3 краплі бергамоту і 4 краплі грейпфруту.

Маска для нормальної шкіри.

Взяти дві столові ложки косметичної глини, додати до них 1 чайну ложку олії авокадо або жожоба, одну чайну ложку рідкого меду. Ще додати по 1 краплі ефірних олій троянди і герані. Ретельно перемішати компоненти, нанести на очищену шкіру обличчя, не зачіпаючи область навколо очей. Залишити на шкірі до повного висихання, після чого змити теплою водою. Використовувати маску не частіше одного разу на тиждень.

Маска поживна.

Потрібно змішати жовток одного яйця з 1 столовою ложкою олії жожоба, 1 столовою ложкою олії шипшини і 1 кавової ложкою олії енотери. До суміші потрібно додати 3 краплі олії іланг-іланг, або троянди. Після цього додати до суміші 1 кавову ложку меду і 1 кавову ложку свіжовичавленого соку лимону. Нанести маску на шкіру обличчя і шиї на 30 хвилин, після чого зняти її лосьйоном, вмитися і використовувати свій звичайний крем.

Зволожуюча маска.

Змішати пів склянки йогурту без цукру з соком одного лимону і 10 мл олії авокадо. Додати до суміші 4 краплі якої-небудь ефірної олії, відповідної по типу шкіри. Нанести суміш на 10 хвилин на шкіру обличчя, шиї і декольте, потім змити маску прохолодною водою.

Освітлююча маска при пігментних плямах і ластовинні

Якщо потрібно освітлити пігментні плями, веснянки або судинну сіточку на шкірі обличчя, необхідно змішати 4 краплі ромашки з 3 краплями лимону, 7 краплями олії зародків пшениці і 1/3 чайної ложки солі. Нанести на пігментовані ділянки тонким аплікатором. Ще освітлити пігментні плями і веснянки можна за допомогою суміші для косметичного масажу шкіри обличчя. Суміш складається з 30 мл мигдалевої олії, 4 крапель імбиру, 3 крапель грейпфруу і 3 крапель рожевого дерева (можна використовувати при будь-якому типі шкіри).

Жовтково-лимонна маска.

Заздалегідь висушену цедру лимона потрібно подрібнити в кавомолці, потім взяти 2 чайні ложки цього порошку і добре змішати з одним яєчним жовтком. Накрити і дати настоятися 30 хвилин. Після цього додати 1 чайну ложку будь-якої базової олії, добре збити і нанести на шкіру обличчя товстим шаром. Тримати до повного висихання, змивати краще настоєм петрушки або шавлії.

Омолоджуюча маска з медом.

Змішати 1 чайну ложку бджолиного меду з 1 краплею олії лаванди або бергамоту і 2 краплями абрикосової  олії. Нанести на шкіру обличчя (крім області навколо очей) і масажувати легкими постукуючими рухами протягом 3-5 хвилин. Змити прохолодною водою. Поживна маска зі сметаною, поліпшує еластичність шкіри. Змішайте 1 чайну ложку жирної сметани з 2 краплями абрикосової олії и 1 чайною ложкою бджолиного меду. Нанести на шкіру на 15 хвилин.

Зволожуюча маска з полуницею.

Дрібно розтерти 2-3 ягоди полуниці, додати до кашки 3 краплі апельсинової олії, розведеної попередньо в 1 чайній ложці жирних вершків. Нанести на шкіру шиї та обличчя на 15-20 хвилин, крім області навколо очей. Суміш можна використовувати на шкірі повік, в цьому випадку після нанесення потрібно закрити віка за допомогою ватного диска, зволоженого молоком або водою.

Поживна маска з бананами для всіх типів шкіри.

Розім’яти один стиглий банан, додати до нього трохи кефіру (якщо шкіра жирна) або молока (якщо шкіра суха), 1 краплю олії ромашки і 2 краплі олії лаванди. Тримати на шкірі 15 хвилин.

Маска з авокадо, що живить шкіру.

Взяти шматочок авокадо, потім розім’яти його до кашки, змішати з однією краплею олії іланг-іланг і однією краплею олії герані. На шкірі суміш тримати 15-20 хвилин.

Маска, що вважається універсальною.

Одну столову ложку базисної олії, яка підходить під тип шкіри (авокадо, зародків пшениці, жожоба), змішати з двома краплями олії ромашки, двома краплями олії рожевого дерева і трьома краплями олії сандалу. Додати також одну краплю олії апельсину. Витримати на очищеній заздалегідь шкірі шиї та обличчя 15 хвилин, після чого промокнути шкіру паперовою серветкою, щоб зняти надлишки олії.

Відбілююча суміш.

Олію зародків пшениці (1 столову ложку) з’єднати з однією краплею лимону, після чого додати по одній краплі олій ялівцю та грейпфруту.

Похожие статьи
Фильтр
Post Page
Sort by

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *