Олії для вій
Для того, щоб вії були густими і довгими, за ними потрібно постійно доглядати. Дуже важливу роль в догляді за віями відіграють натуральні олії. Шансів відростити довгі і здорові вії без таких олій дуже мало. Всі вони мають дуже корисні для відрощування вій якості. Олії живлять коріння вій, зміцнюють самі волоски, надаючи їм природний насичений колір. Рекомендується використання як однієї з олій, так і живильних масок з декількох видів олій.
Цікава та корисна інформація про вії
Скільки ж взагалі у нас вій? На нашому верхньому віку їх налічується близько 100-250, їх довжина становить приблизно десять міліметрів. На нашому нижньому віці приблизно 50-150 війок довжиною близько семи міліметрів.
Вії не довговічні. Вони випадають і заново відростають набагато швидше іншого волосся на нашому тілі. Середня тривалість життя однієї вії на людському віці становить порядку 150-200 днів.
На скільки можна подовжити свої вії? Максимальне збільшення довжини війок з використанням всіх нижчезазначених засобів становить не більше 10-30 відсотків від їх первісної довжини. Все інше є лише маркетинговим ходом і ефектом від нарощування вій (яке, до речі, не зовсім безпечне). Але якщо ви є власником хороших вій, то скоріше за все і зовсім не помітите особливого ефекту.
За який час можна відростити свої вії? Це приблизно 4-8 тижнів. Але перші результати будуть помітні вже через тиждень!
Вії – це по суті звичайне волосся! Саме з цієї причини для росту вій можна було б застосовувати ті ж самі засоби, що і для іншого волосся на тілі: різноманітні маски для прискорення росту волосся і спеціальний масаж.
Основні олії для вій і їх властивості
МИГДАЛЬНА ОЛІЯ
Цей вид олії , мабуть, є найкращим стимулятором росту вій. Основними складовими мигдалевої олії є:
– Білкові речовини;
– Омолоджуючі вітаміни Е і F;
– Лінолева і олеїнова кислоти;
– Гліцериди.
Всі вищевказані речовини пом’якшують і живлять вії, зберігають їх блиск і еластичність. Мигдальна олія не має жодних протипоказань і не викликає алергічних реакцій.
Застосування і нанесення
Мигдальну олія потрібно наносити двічі на тижні за допомогою спеціального пензлика. Також цю олію рекомендують включати до складу засобу для видалення косметики. Ватний диск потрібно змочити теплою водою і нанести на нього 2-3 краплі олії. Вії акуратно витираються до повного видалення косметики.
Мигдальна олія також використовується в якості основи для приготування прекрасної зміцнювальної і поживної суміші. До неї в аналогічних пропорціях додається реп’яхова і касторова олії. Все це з’єднується з вітаміном Е і риб’ячим жиром. Отриману суміш наносити щодня протягом місяця. Такий курс потрібно проводити близько чотирьох разів на рік.
Олія персикових кісточок
Олія персикових кісточок має унікальні лікувальні властивості. До її складу входять вітамін В15, макро- і мікроелементи, інші корисні речовини, які відроджують і підтримують густоту і довжину вій. Ця олія використовується не тільки для росту вій, але і в якості відмінного профілактичного засобу від їх випадіння. Персиковою олією потрібно регулярно змащувати вії, щоб вони були пухнастими і густими.
Олія персикових кісточок гипоаллергенна, тому ймовірність набряку повік при її використанні повністю виключається. Це унікальний засіб чинить дуже позитивний вплив на шкіру навколо очей.
Способи використання
Найбільший ефект дає використання компресів і масок на основі персикової олії. Перед процедурою олію потрібно нагріти до 30 градусів, потримавши її деякий час в теплих долонях.
Ватяні диски слід просочити персиковою олією і накласти на вії. Після цього повіки можна також накрити бинтом або пергаментним папером. Необхідний ефект буде досягнутий через 20 хвилин. Після того, як ватяні диски видалені, вії потрібно промочити теплою водою.
АБРИКОСОВА ОЛІЯ
Абрикосова олія є екологічно чистим продуктом, до складу якого входять вітаміни груп А, В, С і F, насичені жирні кислоти та інші натуральні компоненти. Найчастіше абрикосова олія застосовується для видалення декоративної косметики. Для цього ватний диск потрібно змочити теплою водою, додати на нього кілька крапель олії і акуратними рухами промокнути вії. Надлишки олії потрібно видалити за допомогою чистого ватного диска.
ОЛІЯ ВИНОГРАДНИХ КІСТОЧОК
У виноградній олії дуже багато вітаміну Е, тому її використання позитивно позначається не тільки на поліпшенні зовнішнього вигляду війок, а й в посиленні росту. Регулярне застосування олії виноградних кісточок з часом призводить до помітної густоти вій.
ОЛІЯ ОБЛІПИХИ
Олія з обліпихи живить вії і робить їх густими. Також олію обліпихи рекомендується використовувати для росту вій. Для цього вії щодня потрібно змащувати олією за допомогою спеціального пензлика. Відмінний ефект дає також використання олії в сумішах з іншими оліями в рівних частках.
Склад від випадіння вій
Суміш на основі обліпихової олії є відмінним засобом проти випадіння вій. Для приготування суміші 1 столову ложку сухих або свіжих плодів шипшини подрібнюють і заливають реп’яховою і обліпиховою оліями по 2 столові ложки кожного. Суміш настоюють в закритому посуді в темному місці протягом 10 днів. Після проціджування суміші нею щодня змащують вії. У підсумку спостерігається припинення процесу випадіння вій, їх зміцнення і зростання нових.
РЕП’ЯХОВУ ОЛІЮ
Сприятливий вплив реп’яхової олії на зростання війок пояснюється наявними в ній активними речовинами:
– Вітаміни;
– Природний інулін;
– Дубильні речовини;
– Протеїни;
– Мінеральні солі.
Завдяки цьому унікальному складу лусочки війок з’єднуються між собою, в результаті чого запобігається розшарування волосків. Вії перестають бути ламкими. Також міцнішими стають волосяні цибулини, з яких ростуть нові міцні вії.
Реп’яхова олія сприяє тому, щоб вії ставали довгими і блискучими.
Рецепти приготування з реп’яхової олії
Звичайно ж готову реп’яхову олію можна купити практично в будь-якій аптеці. Але набагато більший ефект дає молія, яка було приготовлено в домашніх умовах. Представляємо вашій увазі два рецепти приготування реп’яхової олії в домашніх умовах:
1. Висушені корені лопуха слід ретельно подрібнити. Три столові ложки подрібнених коренів потрібно залити однією склянкою будь-якої рослинної олії. Все це на одну добу поставити настоюватися у тепле місце. Після цього олія нагрівається до кипіння і тримається на повільному вогні близько 20 хвилин. Олію проціджують і переливають в скляний посуд.
2. Дрібно подрібнені висушені коріння лопуха (5-6 столових ложок) заливаються половиною склянки рослинної олії. Суміш настоювати в скляному посуді протягом трьох тижнів. Використовувати потрібно не проціджуючи.
Рецепт ефективного відновлюючого бальзаму
Для отримання бальзаму на основі реп’яхової олії необхідно:
– В рівних частинах з’єднуємо реп’яхову і касторову олії;
– Додаємо в суміш олій вітамін Е;
– В отриману суміш вливаємо сік алое.
Всі компоненти бальзаму слід ретельно перемішати. Бальзам зберігається протягом місяця в закритій тарі. Його потрібно наносити на вії як туш і залишати на 1 годину Процедура виконується щодня протягом місяця.
ОЛІЯ ЖОЖОБА
По своїй консистенції олія жожоба нагадує рідкий віск, виготовлений з горіхів дерева жожоба. До його складу входять амінокислоти, протеїни та інші речовини, які живлять і зміцнюють вії. Олію наносять тонким шаром на вії, витримують близько півгодини, після чого видаляють залишки, що не вібралися. Але не всі можуть використовувати олію жожоба, оскільки вона може спровокувати появу алергічних реакцій.
КАМФОРНА ОЛІЯ
Камфорна олія має дуже насичений аромат. Ця олія давно застосовується для поліпшення росту вій. Дуже ефективна камфорна олія в суміші в касторовою. Таку суміш обережно наносять на вії за допомогою спеціального пензлика. Використовувати цей склад можна кожен день, витримуючи його на віях близько години.
ЕФІРНІ ОЛІЇ
Ефірні олії являють собою леткі речовини. Справа в тому, що навіть при звичайній температурі вони повністю випаровуються. Використання ефірних олій в сумішах для росту вій підсилює ефект всіх вхідних компонентів і додає власний. Співвідношення олій в суміші має бути приблизно таким: на чайну ложку базової олії беруть не більше п’яти крапель олії ефірної.
Для посилення росту вій використовуються такі ефірні олії:
– Олія кориці;
– Олія гвоздики;
– Олія розмарину;
– Олія ялівцю.
Зміцненню і живленню війок сприяють ефіри:
– Олія розмарину;
– Олія герані;
– Чайного дерева.
Суміші олій та їх склад
Дуже хороший ефект на вії чинять суміші, до складу яких входить кілька натуральних олій. У ці склади також можна і потрібно додавати вітамінні розчини на масляній основі: А, Е, риб’ячий жир і екстракти лікарських рослин (алое, волошка, календула, петрушка, ромашка).
Як приготувати суміш олій
У невеликій чистій ємності змішуються і акуратно перемішуються всі необхідні олії. Отриману суміш потрібно перелити в баночку від якоїсь з олій або за допомогою шприца закачати в тюбик від туші.
Як застосовувати і як наносити олію або суміш з олій для вій?
Спочатку потрібно підготувати олію або суміш з олій і добавок. Вії також потрібно попередньо підготувати, очистивши від декоративної косметики за допомогою косметичного молочка або касторової олії. Ватяну паличку слід вмочити в олію або суміш і акуратно змочити вії. Вії слід дуже ретельно розчісувати, завдаючи олії або суміші олій.
Пам’ятайте, що не можна допускати попадання олії в очі. Якщо олія потрапила в око ,то змити її досить проблематично. Тому всі дії повинні бути дуже розміреними, неспішними і обережними.
Олію на віях потрібно витримувати близько двох годин, після чого залишки видалити за допомогою ватного диска.
Існують деякі секрети, які допоможуть прискорити зміцнення вій:
– Олію або інший склад наносити слід тільки на очищені від косметики вії;
– Не можна нехтувати вечірніми процедурами і нанесенням олій на ніч;
– Мигдальну олію ні в якому разі не можна змивати водою. Це може призвести до забивання пір і появі ячменю;
– Мигдальну олію перед безпосереднім нанесенням на вії найкраще зігріти в долонях.
Для профілактичних процедур натуральні олії можна використовувати раз на тиждень. А ось з лікувальними цілями масляний склад потрібно використовувати щодня.
Умови зберігання
Якщо до складу з олій входять тільки вітаміни, то його можна зберігати при звичайній кімнатній температурі. А якщо ж у суміш додані органічні швидкопсуюючі компоненти, такі як сік алое, то її звичайно ж потрібно зберігати в холодильнику, а перед безпосереднім використанням дати час їй самостійно нагрітися до кімнатної температури.
Підведемо підсумки
Якщо всі зазначені вище поради зможуть допомогти вам, то це дуже добре. Процес догляду за віями є досить творчим. Завдяки тому, що олій на сьогодні існує найширший вибір і всі вони дуже доступні, власні рецепти можна складати самому. Якщо ви користувалися вже готовими складами або “винайшли” свої власні, то поділіться своїм цікавим досвідом і повідомте про досягнуті результати. Ця інформація буде дуже цінною і корисною! Розкажіть нам, яка олія дала найкращий ефект для росту вій. Ми ж, у свою чергу, пропонуємо вашій увазі цікаве відео по темі.