Весняний догляд за шкірою обличчя і тіла
Зміна пори року відбивається не тільки на нашому настрої та самопочутті, але і на стані нашої шкіри. Взимку на ній позначалася нестача вітамінів і сонця. Зараз, з першими весняними променями, у шкіри з’являються нові потреби.
Краса зсередини
Після зими шкіра страждає від зневоднення, тому обов’язково вживайте достатню кількість рідини: денною нормою є 2-2,5 літра. Пийте зелений чай, натуральні соки і мінеральну воду.
Типова весняна проблема – це нестача вітамінів, яка може проявлятися як у підвищеної роздратованості шкіри, так і в появі вугрів і прищів.
Крім обов’язкових для раціону овочів та фруктів, не забувайте про корисні для шкіри продукти, багатих жирними кислотами (риба і морепродукти) і вітамінами А і В (яйця, печінка) і про таке джерело вітамінів і антиоксидантів, як оливкова олія.
Всі жінки прекрасно інформовані про те, що найкраща косметика – це та, яка зроблена на натуральній основі. Але всі так само знають, що косметика, створена з натуральних інгредієнтів, коштує недешево.
Але зневірятися не варто, деякі рослинні олії здатні поліпшити стан вашої шкіри не гірше, ніж дорогі креми.
Рецепти і застосування
Хочу запропонувати вам кілька рецептів для захисту та відновлення вашої шкіри навесні.
Ось один з універсальних весняних рецептів, який дає чудові результати і з яким я працюю кожен день:
Вам необхідно змішати олію авокадо і какао (добре підходить для пом’якшення шкіри під час весняного періоду і від куперозу)
Додати кілька крапель ефірногї олії літсея кубеби (вербени екзотичної) і лаванди. Пам’ятайте, що на 50 мл суміші вам необхідно взяти не більше 8 крапель загальної кількості ефірних олій).
Наносьте на шкіру за 1,5 години до сну по масажним лініям, або ви можете робити японський самомасаж обличчя, який, у поєднанні з даною сумішшю дасть хороший і швидкий результат.
Якщо у вас змішаний тип шкіри. Якщо раніше у вас був змішаний тип шкіри (нормальна і жирна, нормальна і суха), то в період зміни кліматів змішаний тип шкіри може мінятися (жирна в Т-зоні і суха на щоках). Для вас рецепти краще підбирати індивідуально. Для складання індивідуальних рецептів ви можете писати нам у коментарях. Один універсальний рецепт приведу нижче:
Зробіть суміш з базових олій кокосу і рисових висівок
Додайте ефірну олію пачулі / іланг-іланг / чайного дерева.
Наносьте на шкіру за 1,5-2 години до сну.
Ви можете додати кілька видів ефірних олій або взяти одну з перерахованих вище. Якщо ви відчуваєте, що у вас ослаблений імунітет, то додайте ще ефірну олію евкаліпту або імбиру.
Якщо вас турбує купероз, то я рекомендую вам:
У суміш базових олій (авокадо і какао) додати ефірну олію цитрусових: апельсин, лимон, танжерин, лайм, грейпфрут.
Також наносите на шкіру за 1,5 години до сну. Добре поєднувати з самомасажем обличчя.
Захист від ультрафіолету. Якщо весняне сонце кличе вас на природу і ви вже досить багато часу проводите на свіжому повітрі, то обов’язково використовуйте олію ши. Вона захистить вашу шкіру від обвітрювання і від ультрафіолету.
Засіб від герпесу. Якщо весна несе для вас окрім радості ще й «дзвіночки» герпесу, то наступний рецепт для вас:
Змішайте невелику кількість олії какао і додайте до неї 2 краплі олії імбиру.
Наносьте на пошкоджену зону.
Щоб ви точніше могли вибрати необхідну для вас базову олію виходячи з очікуваного результату, я приведу нижче їх перелік і властивості.
Основні рослинні олії, використовувані в рецептурах, і їх властивості:
Абрикосових кісточок олія – Надає протизапальну, регенеруючу, тонізуючу, омолоджуючу шкіру дію, також живить, пом’якшувальну, зволожуючу дію. Використовується при целюліті і огрубілій шкірі, сприяє усуненню запалення.
Авокадо олія – Жирний склад олії максимально близький до жирів шкіри людини – всі корисні речовини олії в максимальній кількості проникають туди, де вони необхідні. Містить поліненасичені жирні кислоти у дуже високій концентрації, завдяки чому відновлює бар’єрні функції епідермісу, відновлює місцевий імунітет шкіри. Може застосовується для щоденного догляду за шкірою повік, шиї і всього тіла. Підходить для будь-якого типу шкіри, особливо рекомендується для догляду за сухою, зневодненою, пошкодженою і в’янучою,шкірою.
Жожоба олія – Олія густої консистенції, але з надзвичайно високою проникаючою і всмоктуючою здатністю, забезпечує захисний шар, не залишає жирного блиску на шкірі та волоссі. Вона і живить, і зволожує, і глибоко проникає в пори, ідеально доглядаючи за шкірою обличчя, шиї, декольте. Це унікальна олія, не має собі рівних за хімічним складом в рослинному світі.
Какао олія – Застосовують для омолодження шкіри обличчя і шиї. Какао олія являє собою найціннішу речовину, яку широко застосовують в косметології. Олія какао природного походження має високий рівень очищення і в її складі відсутні шкідливі домішки. У складі какао олії є насичені і ненасичені жирні кислоти (стеаринова, пальмітинова, олеїнова, лауринова, лінолева, арахінова). Вони мають величезне значення для життєдіяльності шкіри (відбувається відновлення, сповільнюються процеси старіння). Постійне використання какао олії рекомендується для сухої шкіри що лущиться, якій необхідна волога. До того ж, це сприяє омолодженню в’янучої і старіючої шкіри, оскільки з віком втрачається пружність і еластичність. Олія какао чудово живить, зволожує, пом’якшує і тонізує шкіру, після її застосування шкіра стає гладкою, сяючою і ніжною. Крім того олія розгладжує дрібні зморшки. Для догляду за ніжною шкірою навколо очей краще всього використовувати олію какао, оскільки це відмінний засіб, що дозволяє уникнути обвітрювання і пошкоджень найніжніших ділянок обличчя. Якщо Ви відчуваєте сухість та лущення губ, наносьте олію какао на пошкоджену шкіру (це досить актуально в зимовий період). Якщо необхідно прискорити процес відновлення пошкодженої ділянки шкіри, косметологи радять використовувати цю олію.
Ши (каріте) олія – Захист. Природний УФ-фільтр. Зволоження. Стимуляція регенеративних процессов. Усунення сухості і роздратування. Профілактика передчасного старіння. Підвищення тонусу і пружності шкіри. Насичення вітамінами.
Рицинова (рицини) олія– Сприяє усуненню дрібних зморшок, живить та пом’якшує суху та чутливу шкіру. Володіє ефектом відбілювання шкіри.
Кокосова олія – Володіє високою біологічною активністю і утворює захисну плівку на поверхні шкіри, захищає, пом’якшує, розгладжує кожу. Надає зволожуючу, живильну, протизапальну дії. Ефективно при сухості і лущенні шкіри, тріщинах, опіках. Дуже цінна в якості натурального очищаючого засобу. Завдяки її повній засвоюваності клітинами, шкіра стає м’якою, ніжною, підтягується, маленькі зморшки зникають. Олію використовують при боротьбі з екземою та іншими захворюваннями шкіри. Так само ефективна при проблемах суглобів. Не потребує консерванти і володіє унікальною антиоксидантною дією.
Кава олія – Перешкоджає віковим змінам шкіри, розгладжує її, роблячи її більш еластичною, володіє протизапальними і фотозахисними властивостями. Має тонізуючий ефект і надає шкірі еластичність. Добре вбирається, не залишаючи жирного блиску. Олія кави зменшує шкірну алергію і заспокоює шкіру при алергічних реакціях. Ідеальна добавка в засоби для профілактики і боротьби з целюлітом.
Оливкова олія – За хімічним складом ця олія найбільш близька до жирового компоненту людського тіла, легко засвоюється шкірою, використовується як пом’якшувальний засіб. З оливкової олії вариться кастильске мило, яке можна використовувати для дітей з народження.
Паростків пшениці олія – чинить регенеруючу, зволожуючу, пом’якшувальну, протизапальну, ранозагоювальну, очищаючу, антицелюлітне дію. Стимулює обмінні процеси, нормалізує внутрішньоклітинний обмін, підтримує функції м’язів і залоз в організмі покращує стан, як сухої, так і жирної шкіри. Сприяє поліпшенню кольору обличчя, омолоджує шкіру, зберігає її еластичною та свіжою навіть у літньому віці.
Солодкого мигдалю олія – Містить вітамін Е, який є природним антиоксидантом, що уповільнює старіння клітин і усуває запальні процеси на шкірі, а так само вітамін F, який нормалізує функцію сальних залоз і попереджає розширення пор, сприяє росту волосся і зберігає йому еластичність і блиск. Надає шкірі здоровий, красивий колір. Чинить протизапальну, омолоджуючу, живильну, зволожуючу, протиопікову, болезаспокійливу і пом’якшувальну дію. Можливе застосування для всіх типів шкіри. Особливо корисна при шкірних подразненнях, лущенні, при сухій, запаленій шкірі, випаданні волосся. Є стимулятором росту волосся, надає йому блиск і еластичність; стимулює ріст брів і вій.
Ольга Мартакова косметолог і масажист, м. Бердянськ для https://masteroil.com.ua/