Blog

Олії для волосся

by in Блог 15.01.2016

Олії для краси і здоров’я Вашого волосся

Арганова, мигдальна, авокадо, кокосова, макадамії і багато інших олій здавна застосовували красуні Сходу для підтримки краси і молодості. І для краси волосся також. Що стосується Європи, то тут олії стали популярні в останні 10 років, коли їх користь і ефективність були підтверджені дослідженнями вчених. І популярність натуральних органічних олій  з кожним роком тільки збільшується. Такі олії  на 100% натуральні, не містять будь-яких синтетичних домішок і добавок. Тому їх сміливо можна використовувати з користю і безпекою для здоров’я.

Олія  має відновити, наситити, зволожити, розгладити волосся, зробити його пружним і блискучим. Олія огортає волосся і не дає випаровуватися з його стрижня (кутикули) волозі, а також запобігає руйнуванню білка при термовпливі (використання фена, щипців для випрямлення). Саме тому олію часто застосовують як стайлінг, якщо потрібно захистити колір фарбованого волосся.

Застосування олії для волосся

Є кілька способів, як можна застосовувати олію, але в кожному разі кілька крапель олії потрібно спочатку нанести на долоні і розтерти, розігрівши її таким чином. Після цього олію наносять на волосся.

Найпоширеніший спосіб – це нанесення олії  на волосся відразу після миття, коли воно ще вологе. У цьому випадку олія допомагає розплутати волосся і діє як термозахист.

Олію також можна наносити і після укладки, тоді вона зволожить волосся і додасть йому блиск.

Використовувати олію можна і перед миттям волосся, вона допоможе розгладити заплутане волосся. Як маску на 20-30 хвилин.

Для відновлення пошкодженого волосся олію наносять перед сном і розподіляють її по всій довжині.

Крім цього, олію можна додавати в шампунь, кондиціонер або фарбу для волосся – це допоможе посилити їх дію.

Поради щодо використання:

· Потрібно пам’ятати, що при обгортанні волосся і масажі олією відбувається практично миттєве скидання нездорового волосся! Тому не варто лякатися, коли після миття випаде його значна кількість, адже на їх місці скоро виростуть нові! А здорове волосся ніколи так просто вас не покине!
· Найбільш поширена помилка – змащувати олією лише кінчики волосся. Не потрібно боятися зробити шкіру голови дуже жирною, обов’язково потрібно масажувати її олією. Разом з тим, багато олії, нанесеної на волосся, нормалізує вироблення себума, на зразок того, як олії, що наносяться на шкіру обличчя, регулюють вироблення шкірного сала.
· Процедури для волосся з використанням теплої олії допомагають більш ефективному відновленню, оскільки тепло допомагає поживним речовинам більш глибоко проникати в шкіру і волосся. Особливо корисна тепла олія при негормональному випаданні волосся, при сухій, лупі, при свербінні шкіри голови. Потрібно розігріти трохи олії на водяній бані, а потім нанести її на шкіру голови і масажувати круговими рухами пальців. Для більшого ефекту голову можна укутати теплим рушником або злегка прогрівати феном.
· Великий ефект дає використання олій при лікуванні сухого пошкодженого волосся. Спочатку олію потрібно втерти в кінцівки волосся, а потім повільно підніматися до коріння. Виконуючи масаж шкіри голови, глибоко вдихайте аромат і постарайтеся розслабитися, а після цього гребенем розчісуйте волосся протягом п’яти хвилин. Олію потрібно залишити на волоссі на дві-три години, а потім змити.
· Якщо волосся товсте або середньої товщини, то олію наносять по всій довжині волосся. Якщо ж волосся тонке, то олію потрібно наносити тільки на шкіру голови.
· Олію для волосся не варто використовувати дуже часто, адже її залишки будуть накопичуватися в шкірі, потрапляти на волосся і занадто їх обтяжувать. Можлива також закупорка пор шкіри. Частоту процедур потрібно обирати, судячи по типу волосся: при сухій і нормальній шкірі голови олію наносять 1-2 рази на тиждень, а при жирній шкірі – не більше одного разу на тиждень. Разом з тим, якщо олія легка і має невелику молекулярну масу – її можна наносити на волосся набагато частіше!

масла для волос

Жирні олії для волосся

ОЛІЯ АВОКАДО відновлює і живить пошкоджене, ламке волосся і застосовувати її краще всього в масках для волосся. В олії авокадо міститься безліч корисних речовин – це білки і вуглеводи, насичені і ненасичені жирні кислоти, амінокислоти, лецитин, різні мінерали, вітаміни B2, B3, A, B1, E, F, D. Що стосується вітаміну F, який бере участь у процесі створення і розвитку клітин організму, що допомагає виводити важкі метали, сприяючого регулюванню жирового обміну і кровообігу, то його вміст в олії авокадо перевершує вміст ніж у риб’ячому жирі в три рази. А вміст вітаміну Е, який вважається вітаміном молодості, в п’ять разів більше, ніж у оливки. Важливо знати, що блондинкам підходить тільки рафінована олія авокадо. Всім іншим кольорам волосся краще підійде нерафінована. Це пов’язано з природним легким зеленим відтінком плода авокадо, який притаманний нерафінованій олії.

АРГАНОВА ОЛІЯ, поза всяких сумнівів, користується найбільшою популярністю. Ця олія є однією з найдорожчих і рідкісних, оскільки дерево аргани росте тільки на території південного заходу Марокко. Колись різновиди цього дерева росли у всій Північній Африці, а зараз вони перебувають під захистом ЮНЕСКО. Так само високо оцінюється і олія марули, в якій вітаміну С у вісім разів більше, ніж в апельсині. Хоча Арганова олія досить дорога, але ії дію на волосся можна порівняти з дією чарівної палички. Вона навіть уповільнює старіння (сивину) волосся, робить його більш густим і сильним, захищає і виводить токсини і хімічні речовини зі шкіри голови і волосся.

Олію ЖОЖОБА індіанці з давніх часів називали рідким золотом. Вона живить волосся, відновлює їх структуру, допомагає позбутися посічених кінчиків. Основна особливість олії,  пояснюється тим, що за своїм складом вона схожа на ліпіди людської шкіри – це здатність проникати в шкіру і сприяти відновленню її захисних функцій, олія жожоба відновлює баланс і тому підходить для всіх типів волосся. Олію жожоба додають в шампуні від лупи і шампуні для сухого волосся, в креми і маски для волосся. Вона знімає роздратування і стягнутість шкіри, причому пом’якшує і верхні і глибинні її шари, а також надає волоссю особливий блиск.

КОКОСОВУ ОЛІЮ застосовують, залежно від рецепту, від 35 до 40%. Якщо волосся сухе, то відсоток зменшуємо, якщо волосся жирне – збільшуємо. Кокосова олія утворює своєрідну захисну плівку на поверхні шкіри голови і по всій довжині волосся. Шампуні і маски з цією олією значно знижують втрати білка з волосся при їх митті та зволожують волосся. Маски з кокосовою олією використовують до миття голови, а також під час розчісування. Завдяки шару олії на волоссі, воно захищається від пошкоджень під час витирання їх рушником і при розчісуванні.

ОЛІЮ БАОБАБУ отримують з плодів самого унікального в світі дерева баобаб, яке може рости більше тисячи років. Головною властивістю олії баобабу для волосся – вона надає їм незвичайний природний блиск. Для січеного волосся, Ви швидко помітите поліпшення його зовнішнього вигляду, воно швидко відновить свою структуру і здоров’я. Ще одна особливість цієї олії, здатність загоювати. Якщо у Вас є проблеми зі шкірою голови, олія баобабу загоює навіть великі рани, відновлює структуру тканин.

ОЛІЯ ВИНОГРАДНИХ КІСТОЧОК  хоча і з’явилася не так давно, але вже змогла добре зарекомендувати себе в догляді за волоссям і шкірою обличчя. Ця олія має жовто-зелений колір і свіжий запах. Олія виноградних кісточок одна з небагатьох, яка не застосовуються нерафінованою. Найвищу якість мають олії, які отримують при холодному пресуванні кісточок винограду. Застосовують олію кісточок з винограду як у чистому вигляді, так і у вигляді масок для волосся, що містить багато компонентів. Ця олія чудово вбирається і не залишає на волоссі плівки, оскільки має нежирну структуру. Завдяки високому вмісту вітамінів А, С і антиоксидантів, вона освіжає і тонізує шкіру голови, підвищує пружність і еластичність волосся, нормалізує жирність шкіри і волосся. Олію виноградних кісточок рекомендується застосовувати для сухого і для схильного до жирності волосся.

КУНЖУТНА ОЛІЯ використовується в якості основи для багатьох косметичних засобів. Завдяки наявності природних антиоксидантів кунжутна олія може зберігатися дуже довго, не прогіркучи при цьому. У цієї олії також міститься багато корисних жирних поліненасичених кислот, амінокислот, мікроелементів і мінеральних речовин. Кунжутна олія досить рідко використовується в чистому вигляді, але її часто включають до складу масок для волосся. Особливо корисну кунжутна олія для сухого, пошкодженого і ослабленого волосся.

МИГДАЛЬНА ОЛІЯ є легкою живильною олією . Високий вміст вітаміну Е, що є природним антиоксидантом, сприяє усуненню запальних процесів на шкірі і уповільнює старіння клітин. Вітамін F,який є в мигдальній олії,  допомагає нормалізувати функцію сальних залоз, попереджаючи тим самим розширення пор. Завдяки великій кількості олеїнової кислоти олія дуже легко вбирається. Вона живить, надає протизапальну, омолоджуючу, зволожуючу, болезаспокійливу, протиопікову, і пом’якшувальну дію, а також стимулює ріст волосся, надає йому еластичність і блиск.

Ефірні олії для волосся

Щоб зробити маску для волосся з якою-небудь  ефірною  олією , її потрібно для початку розвести в базовій  рослинній олії . В якості базовой олії може служити будь-яка з названих вище жирних олій. Оскільки ефірна олія  є дуже концентрованим продуктом, то цілком достатньо 2-5 її крапель, які потрібно додати в базову олію, шампунь, маску, бальзам для волосся. Одну чайну ложку будь-якої базової олії, відповідного до типу волосся, потрібно збагатити 2-5 краплями ефірной олії, необхідної за властивостями.

Летючі речовини ефіроолійних рослин, застосовувані в певних сумішах і пропорціях, здатні запобігати випадінню волосся і утворення лупи, а також стимулювати ріст волосся, зміцнювати його, надавати йому блиск.

ОЛІЯ БЕЙ вважається однією з найбільш ефективних для стимуляції росту волосся. Олія бей стимулює цибулини кожного волоска настільки, що починають рости навіть ті волосини, цибулини які вже давно були неактивні.

ОЛІЯ ГВОЗДИКИ розширює судини, нормалізує теплообмін, знімає втому, прискорює ріст волосся. Ця  олія  – сильний антимікробний засіб.

ОЛІЯ ГЕРАНІ сприяє оновленню клітин, швидко регенерує шкіру, нормалізує роботу сальних залоз, усуває лупу, перешкоджає жирності волосся. Олія має сильну антисептичну дію. При нанесенні її на шкіру виникає легке печіння, що триває 1-2 хвилини.

ОЛІЯ ГРЕЙПФРУТУ нормалізує секрецію сальних залоз, усуває жирність при коренях волосся, підвищує імунітет. В олії міститься велика кількість вітамінів А, В, D, C, Р. При нанесенні олії відчувається поколювання протягом 1-2 хвилин.

ОЛІЯ ІЛАНГ-ІЛАНГУ допомагає при розшаровуванні нігтів, відновлює здоров’я  ламкого і схильного до випадіння волосся, робить його гладким і слухняним. Олія іланг-іланг універсальна і використовується при самих різних проблемах. Для посилення дії та аромату її добре змішувати з ефірною олію лимону. При нанесенні на шкіру виникає легке поколювання протягом 1-3 хвилин.

ОЛІЯ КОРИЦІ використовується як зігріваючий засіб. Вона прискорює ріст волосся, підвищує ефективність кровопостачання окремих тканин і органів.

ОЛІЯ  ЛИМОНУ – це противірусний засіб, що додає життєвих сил. Олія є прекрасним засобом від лупи.

ОЛІЯ ЧАЙНОГО ДЕРЕВА – це сильний антимікробний і антисептичний засіб, при чому це практично єдина олія, яка не призводить до опіків. Вона використовується для боротьби з жирною шкірою, з лупою, з випадінням волосся. Олія також дуже ефективна при лікуванні будь-яких висипів та зуду. Можна використовувати олію чайного дерева і для того, щоб вивести бородавку: її потрібно капнути на бородавку, заклеїти пластиром на деякий час. Бородавка зникне через кілька тижнів.

ОЛІЯ ЕВКАЛІПТУ – це сильний тонізуючий і дезинфікуючий засіб. Вона перешкоджає випадінню волосся і допомагає усунути лупу.

ОЛІЯ ПАЧУЛІ усуває лупу, живить волосся. Чудово підходить для жирного волосся.

ОЛІЯ РОЗМАРИНУ в ароматерапії вважається одним з найбільш цінних. Ця олія є фізичним та розумовим стимулятором, сильним антисептиком і знеболюючим. Вона стимулює імунітет і місцевий кровообіг, розсмоктує шрами і рубці, сприяє росту нових клітин і волосся, розкриває пори шкіри голови.

Застосування ефірних олії

1. Додавання олії в готовий шампунь, маску, бальзам.

Пропорція наступна: 3-5 крапель суміші на 15 мл основи. При цьому, потрібно врахувати, що є олії, які не можна додавати в готові шампуні – це кедрова, кипарисова, лимонна, апельсинова, мандаринова, ялівцева, соснова, іланг-іланг. Якщо ж хочеться використовувати саме ці олії, то в якості основи краще приготувати власний шампунь з таких компонентів: 60 мл води, 120 мл рідкого мила, 0,5 чайної ложки олії жожоба.

Для сухого волосся можна використовувати олії :апельсину, мандарину, сандалу, мірри, ромашки, ладану, іланг-іланг.

Для жирного волосся підійдуть олії лимону, грейпфруту, бергамоту, кедру, кипарису, меліси, розмарину.

Для жирного волосся можна застосовувати олії: розмарину, ромашки, кедра, шавлії, жасмину, лаванди, м’яти.

При випаданні волосся ефективними будуть олії бей, сосни, евкаліпту, кедру, апельсину, ромашки, шавлії, імбиру, неролі, ліметти.

При себореї застосовують олії ромашки, чайного дерева, герані, лаванди, розмарину.

2. Маски для волосся, приготовані в домашніх умовах.

Такі маски, що складаються з олії -основи і ефірной  олії, потрібно наносити перед миттям голови. Як основу можна використовувати олію жожоба, соняшникову, кокосову, оливкову, мигдальну олію. Оліїну-основу необхідно трохи підігріти, додати в неї ефірну олію, добре розмішати і акуратно втерти пальцями в шкіру голови і волосся. Укрити голову пакетом, укутати рушником і так тримати 1 годину. Після цього змити маску і з шампунем вимити голову. Таку маску можна робити перед кожним миттям голови. Нижче наведено кілька рецептів для різних типів волосся.

Для нормального волосся:

· На 15 мл олії-основи потрібно 7 крапель ефірной олії  розмарину (для темного волосся) або 7 крапель ромашки (для світлого волосся);
· На 15 крапель олії-основи взяти по 2 краплі лаванди, розмарину, жасмину абсолюту і шавлії мускатного;
· На 15 мл олії-основи взяти по 2 краплі ромашки, сандалового дерева, лаванди і 1 краплю жасмину абсолюту.

Для жирного волосся:

· На 15 мл олії-основи потрібно 6-8 крапель олії розмарину;
· На 15 мл олії-основи взяти по 2-3 краплі кипарису, бергамоту і лаванди.

Для сухого волосся:

· В 15 мл оливкової олії капнути 8-10 крапель розмарину;
· В 30 мл оливкової олії капнути по 3 краплі ромашки, лаванди, герані і додати столову ложку оліїного вітаміну Е.
· В 50 мл оливкової олії капнути 10-12 крапель олії лаванди.

3. Полоскання із застосуванням ефірних олії.

Щоб полоскати волосся з ефірною олією, його додають в яблучний оцет або у воду.

Для нормального волосся:

· По 5 крапель олії розмарину, герані і петітгрейна додати в 250 мл води.

Для жирного волосся:

· По 5 крапель олій ладану, розмарину і бергамота додати в 250 мл води;
· По 2-4 краплі розмарину і бергамоту додати в 15мл яблучного оцту.

Інформація підготовлена https://masteroil.com.ua/
Використання інформації можливе з посиланням на https://masteroil.com.ua/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *