Blog

11 найкращих олій для губ (основні властивості, способи застосування)

by in Статьи 11.01.2020

Ваша шкіра на губах по-справжньому ніжна ,тонка. Але для підтримки такого стану необхідний правильний догляд. У негоду, чи  мороз ,чи вітер, шкіра губ стає сухою і може почати тріскатися. Велику роль відіграє нестача вітамінів.

Догляд за шкірою губ має бути системним і ретельним. Сучасна косметологія пропонує величезну кількість засобів для догляду за губами. Але найпоширеніший – це олія для губ.

Олії з натуральних компонентів є відмінним засобом для догляду за шкіряним покривом губ. Вони живлять його вітамінами, забезпечують необхідними мікроелементами та зволожують. Серед величезної кількості косметичних олій, що існують на ринку, дуже важко зробити вибір, зрозуміти кому вони підходять і в чому їхня користь.

Особливості натуральних масел

Існує два види олій:

— базові;

— ефірні.

Розкажемо докладно про кожен з них. Базові олії служать основою під ефірні, оскільки вони жирні. Серед них основні представники – кокосова, оливкова, олія авокадо та інші. Їх виготовляють із частин різних рослин. Ефірні олії сильно впливають на шкіру, тому їх рекомендовано використовувати у комбінації з базовими.

Косметичні олії для догляду за шкірним покривом губ

У косметології виділяють такі поширені олії:

  • мигдальна олія — відмінний зволожувач у будь-яку погоду, це також захист від агресивних умов навколишнього середовища. Вона чудово живить губи та сприяє поліпшенню регенеративних процесів. Відома тим, що попереджає старіння та передчасне в’янення шкіри. Її рекомендовано комбінувати з іншими видами олій;
  • олія авокадо забезпечить шкіру необхідними мікроелементами, вітамінами, зокрема вітаміном Е (допомагає зберегти молодість шкірного покриву), а також поживними речовинами без яких наша шкіра не зможе обійтися;
  • кокосова олія — ​​чудовий засіб для регенерації шкіри губ після негативного впливу морозу, вітру і сонця. Ефективна при прояві сухості, тріщин, ранок. При щоденному її використанні ви забудете про ці проблеми, оскільки з нею шкіра отримуватиме всі необхідні поживні речовини, стане стійкою до агресивного впливу зовнішнього середовища. Рекомендується застосовувати її як бальзам для губ. Вона тверда із приємним запахом;
  • олія зародків пшениці – ефективний засіб при боротьбі з сухістю шкіри, вона з легкістю загоює всі ранки, насичує шкіру поживними речовинами;
  • олія виноградних кісточок — робить шкіру еластичною, надає їй свіжості. Сприяє обмінним процесам шкірного покриву. Не лише зовні, а й внутрішньо покращує стан губ;
  • масло какао — пом’якшує, захищає і що дуже важливо, допомагає зберегти вологу, тим самим не дає з’являтися тріщинам. Олія какао тверда за консистенцією, має жовтий колір. На ваших губах вона буде легко танути. Має приємний пікантний запах;
  • олія ши (каріте) — популярна не тільки для шкіри губ, але і для волосся, шкіри обличчя, а також для рук. Допомагає у боротьбі із сухими шкірними покривами. Найкраще застосовувати олію каріте на ніч, так краще проявляється її вплив. В результаті шкіра стане ніжною та бархатистою.

Ефірні олії для губ

Ми познайомили вас натуральними базовими оліями, розповіли про те, як вони допомагають шкірі зберегти оксамитовість, ніжність та вологу. Застосування базових олій допоможе вам вирішити багато проблем, пов’язаних зі шкірою губ. Але не можна забувати про те, що досягти бажаного результату, підкреслити свою натуральність ви можете лише в комплексному застосуванні базової олії з ефірною.

Розкажемо докладніше про ефірні олії

  1. Олія м’яти — ефективний засіб для збільшення губ, при нанесенні сприяє припливу крові до губ, тим самим створюючи натуральну припухлість. Має чудовий запах.
  2. Олія меліси – підкреслює натуральний колір губ, що надає їм соковитості та яскравості.
  3. Лавандова олія — ​​відмінний антисептичний, протизапальний засіб! Її активно застосовують при лікуванні герпесу на губах. Даний тип олії сприяє активній регенерації клітин епідермісу, що не дозволяє їй старіти, а шкіра робиться більш пружною та ніжною.
  4. Олія кориці — ще один вид ефірних олій, завдяки якому покращується кровообіг і губи набувають природного насиченого кольору. Завдяки посиленню кровообігу об’єм губ збільшується. Олію кориці косметологи рекомендують комбінувати із щоденними засобами. Можна розбавити ваш бальзам для губ краплею олії кориці. Після її нанесення може ненадовго виникнути неприємне відчуття, але не переживайте, воно швидко минає.
  5. Олія чайного дерева – відомий засіб для боротьби з бактеріями, запальними процесами. Сприяє загоєнню ран, виявляючи антисептичну дію. Рекомендується використовувати точково для лікування герпесу.

Запобіжні заходи при застосуванні ефірних олій

Ефірні олії не можна використовувати у чистому вигляді – лише в комплексі з базовими. Так необхідно взяти одну краплю ефірної олії і розвести з однією ложкою базової.

Перед застосуванням рекомендовано тестувати відсутність алергічних реакцій. Для цього необхідно розбавити 1-2 краплі ефірної олії в 0,5 чайної ложки олії, потім нанести отриману рідину на лікоть, почекати десять або п’ятнадцять хвилин. Якщо немає роздратування чи печіння, то цю ефірну олію можна сміливо використовувати.

Зверніть увагу на аромат олії. Велика кількість ефірних олій мають приємний, яскравий аромат і можуть впливати на вашу нервову систему, тим самим підняти настрій , позитивно вплинути на боротьбу із зимовою депресією.

Рекомендації щодо застосування олій

Натуральні олії застосовуються в різних цілях залежно від бажаного ефекту.

Якщо ви хочете надати шкірі гладкості, ніжності, можна використовувати скраб. Приготувати його не складе ніяких труднощів. Необхідно взяти олію переміщати її з цукром або медом, який зацукровився, плавними рухами помасажувати губи протягом однієї або двох хвилин, потім змити теплою водою.

Для боротьби із сухістю використовують маски з олій. Їх можна застосовувати щодня на ніч.

Для захисту губ від негативного зовнішнього впливу (морозу, сонця та вітру) рекомендується додавати олії в бальзам для губ, застосовуючи його весь день.

Якщо ваша робота пов’язана з вічними розмовами, внаслідок чого губи зовсім втратили вологу та пересохли, то вам необхідно використовувати компреси. Розведіть п’ять мілілітрів ефірної олії з рослинним і залиште на невеликий проміжок часу на губах.

Якщо ви хочете, щоб ваші губи сяяли природним блиском, були здоровими, тоді сміливо застосовуйте натуральні олії щодня. Це дозволить вам легко боротися зі старінням, зовнішніми негативними умовами і бути привабливими навіть без яскравої помади.

Рецепти від косметологів олійних сумішей:

  1. Суміш кількох крапель м’ятної олії із блиском для щоденного застосування дозволить збільшити об’єм губ, оскільки м’ята сприяє збільшенню кровообігу, посиленню кровотоку. Якщо ви хочете надовго зберегти об’єм губ, то необхідно додати в бальзам ще й олію лимону).
  2. Якщо змішати олію меліси (приблизно п’ять крапель) з будь-якою базовою олією (десять грамів), то губам повернеться свіжість, а контур стане більш вираженим та чітким.
  3. Для захисту від негативного впливу навколишнього середовища необхідно до базових олій (оливкової, мигдальної і т.д.) додати по одній краплі олії лаванди, герані або рожевого дерева — на ваш вибір.
  4. Якщо на губах з’явилися рани, то можна змішати лавандову олію (дві краплі), олію рожевого дерева (дві краплі) з мигдальною олією (приблизно десять грамів), додавши п’ять грам меду.
  5. Для загоєння шкірних покривів: крапля олії лаванди, крапля лимонної олії та десять грамів базової олії + п’ять грамів меду. Кращого ефекту можна досягти при щоденному застосуванні.
  6. Для результативного захисту, живлення, а також зволоження шкіри губ, в масло авокадо додають олії виноградних кісточок та обліпихову.

Бальзам для губ у домашніх умовах – це просто!

Ви не любите аптечні або магазинні бальзами для губ, думаєте, що в них немає натуральних компонентів? Тоді ми розповімо, як можна самостійно приготувати ідеальний бальзам для губ.

Отже, рецепт натурального бальзаму для губ:

1. Бджолиний віск (25 гр.) Розтоплюємо на водяній бані;
2.  Додаємо до отриманої рідини 25-30 гр. базових олій, про які ми розповіли раніше;
3. Потім додаємо трохи більше 3-х крапель ефірної олії;
4. Суміш воску та олій залишаємо на паровій бані на пару хвилин для отримання однорідної маси;
5. В отриману суміш додаємо 3 краплі вітаміну Е або А (олійної есенції);
6. Переливаємо отриманий бальзам у зручну ємність. Все, натуральний бальзам власного приготування готовий!

Домашній бальзам ефективний у щоденному використанні, робить губи м’якими, допомагає надовго зберегти ніжність, захищає від сухості! При цьому не забувайте про запобіжні заходи, описані раніше.

Вибір олії

Якщо ваша шкіра легко реагує на вплив різних алергенів, то необхідно бути дуже обережним при виборі олії, звертаючи особливу увагу на властивості:

1. Олія має бути натуральною, без хімічних добавок;
2. Повинна мати властивість хорошого проникнення у верхній шар епідермісу, інакше в холодний період вона замерзатиме на губах, не забезпечуючи потрібного захисту, а в літній період розплавиться. Тільки ті олії, які добре вбираються, можуть справлятися з функцією живлення та зволоження.
3. Необхідно пам’ятати, що всі олії потрібно вибирати в залежності від мети. Так, якщо шкіра суха, то краще застосовувати зволожуючі олії, якщо є тріщини на губах, то – регенеруюча або антисептична, наприклад олія лаванди.

4. Бальзам, який ви купили в магазині або аптеці, має бути зручним для нанесення – з дозатором або пензлем. Пальцями наносити не рекомендується!
5. Спробуйте застосувати олію. Які почуття викликає вона у вас? Чи немає дискомфорту? Чи подобається вам запах? Бальзам повинен  приносити задоволення і повністю влаштовувати.

Завдяки нашим рецептам, ви можете самостійно приготувати бальзам для губ, застосовуючи натуральні якісні олії на основі улюблених засобів для догляду.

Leave a Reply

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *